Jak vybrat správný vysavač

Vysavač je nezbytnou součástí každého obydlí. Rozhodnutí, jaký si vyberete vysavač pro úklid Vašeho království, zásadně ovlivní délku a kvalitu úklidu celé Vaší domácnosti. Je velmi důležité zohlednit veškeré Vaše požadavky a vybrat kvalitní vysavač, který bude tou nejlepší volbou na různé typy podlah ve vašem domově. Máme pro vás několik málo rad a věříme, že Vám usnadní výběr, a zvolíte vysavač, se kterým budete spokojeni dlouhá léta.

aa1ab8cbba323840ec23ec8259c81a07

Jaký vysavač? Správná velikost a typ je klíčový

Nejdříve je potřeba si rozmyslet, jaký typ vysavače zvolíte. Můžete se rozhodnout pro klasický sáčkový (například MPM- HANDY MOD-23), bezsáčkový, s vodní filtrací, tady bychom doporučili MPM MOD-30 nebo MPM Bora MOD19 a pro náročnější uživatele, kteří si potrpí na precizním úklidu a úklidu mokrou cestou jako je tepování koberců a čalounění tak bychom doporučili vysavač MPM MOD-22 VIRA nebo pro pohotovostní každodenní úklid tyčový vysavač MPM MOD-34.

Položte si tedy otázku: Na jaký úklid vysavač hledám?

Ideální vysavač na rychlý úklid

tyčový vysavač

Tyčový vysavač je velmi oblíbený, protože manipulace s ním je velmi jednoduchá a příjemná, a to především díky absenci elektrického kabelu. Pokud hledáte pomocníka na každodenní úklid, tak zvolte právě tento typ. Nyní máme v nabídce několik novinek.

 

Některé bezdrátové tyčové vysavače vydrží na akumulátor pracovat až 45-60 minut.Záleží na velikosti akumulátoru, delší výdrž znamená však i vyšší hmotnost a narovinu, kdo z nás vysával v kuse déle jak půl hodiny? S bezdrátovým vysavačem MPM nebo BEKO se stane každodenní úklid hračkou, protože vysávání nezabere tolik času a ani není namáhavé díky hmotnosti těchto vysavačů. Díky rychlosti za jakou je vysavač připraven k ůklidu můžete vysávat častěji a tím se doba vysávání také krátí. Vysáváte tedy častěji ( protože to je pohodlné) a kratší dobu ( protože to prostě bude stačit ).

Je vhodný i pro vysávání nábytku (sedačka, křesla a další). Rozsypaný popcorn nebo brambůrky na gauči či křesle už nebudou problém, protože je v těle bezdrátového vysavače umístěn ruční vysavač. Toto řešení je velmi praktické. S ručním vysavačem skvěle vysajete hůře přístupná místa, jako jsou křesla ale i nábytek, případně i sedačky ve vašem automobilu.

1688-2_beko-vysavac-modry

Vysavače na důkladný úklid

Klasický vysavač s tělem, hadicí a nástavci na hubici Vám ve většině případů přinese nejlepší výkon a největší kvalitu vysávání. Nástavce přinášejí širokou variabilitu využití vysavače. Můžete zvolit sáčkovou variantu anebo zvolit bezsáčkový vysavač (cyklónový vysavač). U sáčkového vysavače stačí jednoduše vyhodit sáček plný nečistot a prachu. S bezsáčkovým vysavačem vám zase odpadnou starosti s dokupováním sáčků a tím se i nezanedbatelným způsobem sníží náklady na provoz vysavače, protože naplněnou nádobu jednoduše vysypete do koše, budete šetřit životní prostředí a vysavač bude opět připraven k použití. Bezsáčkový vysavač bychom doporučili především majitelům čtyřnohých miláčků v kombinaci s Turbo kartáčem.

MPM MOD19

Typ podlahy

Pro výběr toho správného vysavače jsou klíčové typy podlah, které se nacházejí ve vašem domově.

Měkké podlahy (koberce) vyžadují velmi výkonný vysavač ideálně (záleží však i na typu koberce a délce vlasu koberce). Pokud máte domácí mazlíčky, neobejdete se bez vysavače s turbo kartáčem (vysavač s rotujícím kartáčem), který si poradí s chlupy vašeho pejska nebo kočičky, i když budou zašlapané do koberce. Tyto turbo kartáče jsou většinou součástí příslušenství námi dodávaných vysavačů MPM, koukněte do příslušenství u typu produktu.

Je ve vašem domově alergik? V kobercích se drží mnoho prachu a dalších nečistot. V tomto případě doporučujeme vysavače s vodní filtrací vhodné pro alergiky s velmi jemným filtrem, který zachytí téměř 100 % veškerých nečistot, protože se vzduch filtruje přes vodu a ta slepí a zachytí veškeré nečistoty, které následně po skončení úklidu vylejete do odpadu. Obzvláště v jarních měsících je důležitý pravidelný úklid kvůli pylům, které jsou častým alergenem. Tady bychom alergikům doporučili vysavač MPM MOD-19 a nebo levnější variantu, která je určená také pro alergiky a to vysavač MPM MOD-30.

 

Jaký vysavač na plovoucí podlahy, parkety, linolea a další tvrdé povrchy? Vysavače na tento typ podlah nevyžadují tak výkonný vysavač, ale zase by neměl podlahu poškrábat či jinak poškodit. Doufáme, že si vyberete správně. Děkujeme za přečtení recenze a přejeme příjemný pohodový a uklizený domov.

Domov

 

Kdyby jste měli ještě nějaké doplňující dotazy ohledně vysavačů, napište nám na spotrebice-uno@email.cz